Вітаємо на сайті нашого ліцею

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ


ЗАГАЛЬНІ НАСТАНОВИ

 

Навчання в умовах карантину – неочікуваний виклик для вчителів та учнів, який засвідчить, наскільки вони розуміються на цифрових технологіях і є медіаграмотними, тобто володіють важливими навичками ХХІ століття, які на сьогодні потрібно застосовувати в режимі дистанційного навчання.

Перед кожним закладом загальної середньої освіти, кожним педагогічним працівником постала низка запитань, як-от: «Які форми та способи є оптимальними для організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання?»; «Як оцінити результати навчання здобувачів освіти і при цьому забезпечити об’єктивність цих результатів?»; «Чи мають здобувачі освіти в умовах віддаленого навчання рівний доступ до отримання якісних освітніх послуг?». Запитання непрості, а отже, легкі відповіді, які б задовольнили всіх, знайти складно.

 

Керівниками закладів загальної середньої освіти відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 406 від 16.03.2020 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» було видано наказ про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину, яким визначити особливості провадження освітнього процесу. Заклад освіти повинен виробити власні підходи до контролю та оцінювання результатів навчання, моніторингу якості організації онлайн-уроків, їх змістового наповнення, нормативів щодо обсягу, характеру та часу виконання домашніх завдань; надати покрокові інструкції батькам та дітям стосовно того, як організувати самостійну роботу вдома, дотримуючись звичного режиму як при очному навчанні та водночас не забуваючи про відпочинок; чітко визначити, як відбуватиметься навчання та забезпечуватиметься зворотний зв’язок у системі «вчитель – учень» як ключовий елемент дистанційного навчання, а також забезпечити виконання освітніх програм, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти здобувачами, а у виняткових випадках – шляхом ущільнення графіку освітнього процесу.

 

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ-ПРЕДМЕТНИКАМ

 

Навчальний матеріал із предметів, який учні мають опрацювати самостійно в умовах віддаленого навчання, об’ємний за обсягом і нерідко складний для опрацювання в домашніх умовах. З огляду на це, кожен учитель має спільно з учнями та їхніми батьками виробити підходи до навчання, контролю та оцінювання результатів навчальної діяльності учнів в умовах карантину.

Найперше слід пояснити учням правила, за якими буде організоване навчання: скільки занять буде проведено впродовж тижня, о котрій годині, в якому режимі працюватимете, куди і як слід відправляти завдання та в які терміни тощо. Інструкції повинні бути конкретними, діти мають розуміти, що в них є чітка дата, до якої треба виконати завдання і надіслати вчителю.

Педагог має повідомити учням, що основним засобом навчання буде підручник, та домовитися, в якому форматі буде з ними працювати. Також учні можуть скористатися переглядом онлайн-уроків, адже телевізор є майже в усіх. Це потрібно, щоб упевнитися, чи кожен учень буде долучений до навчання й отримає якісні освітні послуги.

Важливо правильно ставити дітям завдання. Вираз «опрацювати параграф» для дитини може нічого не означати. Вимоги мають бути чіткими і зрозумілими учням, а завдання конкретними й однозначними, наприклад: прочитати параграф і сформулювати запитання для розуміння прочитаного, стисло переказати зміст, скласти план теми/твору, подати матеріал у формі таблиці/схеми, дати письмову відповідь на питання тощо.

Потрібно не тільки давати навчальний матеріал учням  для опрацювання, а й дбати про об'єктивність результатів, що не менш важливо. Задля цього доцільно збільшувати питому вагу завдань творчого та проблемного характеру, які спонукатимуть учнів міркувати, а не пригадувати й відтворювати знання.

Співпрацю з учнями треба організувати таким чином, щоб не тільки зацікавити, а й бути впевненим у розумінні та свідомому засвоєнні матеріалу. Для цього підійде формат «поставте запитання вчителю». Якщо учень працює самостійно і йому щось незрозуміло, він пише про це вчителю.

 

 

 

 

 

 


Пришкільний табір "БДЖІЛКА"

6 червня відбулося відкриття табірної зміни. Створили 2 загони: Фантазія і Хоробре серце. Відкриття пройшло дуже весело і цікаво. Загони придумали і представили речівки, девізи, малюнки і танці. Перший тиждень перебування в таборі пройшов оригінально та весело.

08.06.2019 | Aдмін | Читати далі

Демократія і Я

02.05.2019 року в Ганнопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся ряд заходів,присвячених 70 річниці створення Ради Європи. Учні 1-9 класів виконували об’єднувальний флешмоб – «Ми - молодь України». Всі діти від першачків до старшокласників залюбки взяли у ньому участь.  Протягом дня учні всіх класів, а також педагоги мали можливість наклеїти на «Дерево мрій» свої демократичні бажання та поради. Також учні,що користуються соціальною мережею Instagram, розміщували фото з хештегом #демократія_і_я.

02.05.2019 | Aдмін | Читати далі

Шкільна ліга безпеки

4 квітня 2019 року відбувся районний фестиваль юних пожежників "Шкільна ліга безпеки". Наша шкільна агітбригада «Саламандра» намагалася як найкраще представити себе та вразити глядачів і журі ерудованістю, оригінальністю розкриттям теми та мистецтвам художнього слова. Члени команди: Цюпра Тетяна, Чорна Марина, Асаула Ольга, Мазур Олена, Тельвак Каріна, Граб Діана - вони змогли донести своїм виступом що вогонь - це небезпека.
Приємним, є те, що наша агітбригада зайняла ІІ місце в районному фестивалі.

05.04.2019 | Aдмін | Читати далі

Тиждень англійської мови

 З 01.04 по 05.04.2019 р. учителями англійської мови було проведено тиждень англійської мови. 
Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови. Проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять.
 
Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. 
        Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. 

05.04.2019 | Aдмін | Читати далі

Вінок Кобзареві

20 березня 2019 року в Ганнопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося свято вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка,приурочене 205 різниці з дня його народження «Вінок Кобзареві». До свята долучилися учні 5-9 класів, що  є членами шкільного драматичного гуртка. Учні декламували поезії, які стали класичними так і маловідомі. Учні 6 класу представили мініатюру про дитинство письменника і його нелегку долю. Організатором виступила вчитель української мови та літератури Т.П.Кибало. Протягом всього свята лунали музичні композиції на слова Шевченка, а також транслювалась презентація «Життєвий і творчий шлях великого Кобзаря». Кінцівкою заходу стала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні вчителів та учнів, власне вона й була початком шевченківських днів у нашій школі. Учні всіх класів прониклися творчістю поета та його тернистим шляхом на шляху до звання Кобзаря та великого пророка.

03.04.2019 | Aдмін | Читати далі

Свято повноліття

15 березня 2019 року в Ганнопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося свято повноліття для учнів 11 класу. Посвята в повноправні громадяни України – це хвилююча мить у житті кожної молодої людини, адже отримання паспорта – своєрідна сходинка у доросле життя. На святі були присутні батьки, вчителі та учні. На чолі з класним керівником К.П.Давиденко в залі з’явилися одинадцятикласники. З вітальним словом звернулася директор школи Г.І.Литвинюк також вона виконала почесну місію вручення паспортів. У святково прибраному залі учні 11 класу урочисто пообіцяли шанувати свою батьківщину,цінувати звання громадянина України. З батьківських рук учні прийняли символ праці і життя, любові та добра – український коровай. Горді за своїх дітей батьки бажали їм щасливої долі, миру та успіхів. Захоплено дивились на старшокласників учні початкової школи, які прийшли привітати їх, читали вірші, співали пісень та щиро бажали стати хорошими людьми.

03.04.2019 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 «3» 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Всього новин: 92